Ogródek przydomowy – czas na aranżację

Autor: Mariusz :: 4/04/2013

Jak sama nazwa wskazuje, ogródek przydomowy znajduje się tuż obok domu i w zasadzie jest to niewielka, kilkumetrowa powierzchnia. Najczęściej stanowi ona alternatywę dla prawdziwych, ogromnych ogrodów z klasą. Nie każdy z nas ma wokół domu sporą działkę, którą mógłby wykorzystać na zaaranżowanie ogrodu swoich marzeń. Cieszyć więc należy się tym, co się ma.Co prawda mała przestrzeń nie stwarza wielu możliwości aranżacyjnych, ale ale nawet niewielki skwerek można ładnie zaprojektować i cieszyć się nim przez cały rok.
Od czego zacząć aranżację przydomowego ogródka? W zasadzie można powiedzieć, że od tego samego, od czego zaczęłoby się urządzanie wielkiego ogrodu- od zaplanowania każdego szczegółu z tą różnicą, że w tej sytuacji będzie znacznie mniej pracy, choć nikt nie powiedział, że łatwej. Zaaranżowanie małej przestrzeni może być problematyczne, dlatego każdy szczegół aranżacji ogródka przydomowego warto starannie przemyśleć. Na każdej powierzchni można stworzyć piękne kompozycje i urzeczywistnić ciekawe rozwiązania. Wystarczy tylko odpowiednio się za to zabrać.

ogrodd
Zaczynając planować swój mały ogródek warto byłoby zrobić jego szkic, na którym uwzględnione byłyby wszystkie jego elementy. Warto przemyśleć dokładnie, jakie one miałyby być. Mając do zagospodarowania naprawdę niewielki obszar możliwości nasze będą musiały ograniczyć się do niezbędnego minimum. W takiej sytuacji należy wybrać pomiędzy kwiatami, które miałyby upiększać obszar przed naszym domem, a pomiędzy warzywami, czy owocami. Szczęściarz pozwoli sobie na wszystkie możliwości. Ktoś, kto ma większą przestrzeń ma też więcej możliwości i oprócz zieleni, warzyw, czy kwiatów będzie mógł pomyśleć nad wszelkiego rodzaju ozdobami w postaci choćby niewielkiej cieszącej oko fontanny. Myśląc o ogródku przydomowym, jak o miejscu do relaksu można w nim umieścić ładne meble ogrodowe, które będą ozdobą samą w sobie. Estetyka i funkcjonalność w jednym. Większy ogródek, to także większe możliwości dekoracyjne. Przepięknie wyglądają wtopione w zieleń oczka wodne, czy drewniana, bądź kamienna architektura. Całość dopełnić można piękną iluminacją, co sprawi, że ogródek z pewnością przepięknie będzie się prezentował.
Wszystkie szczegóły aranżacji zależą przede wszystkim od metrażu obszaru. Im jest większy, tym większe mamy pole do popisu dla naszej wyobraźni. Warto jednak eksperymentować i tworzyć prawdziwe dzieła sztuki nawet na kilku metrach kwadratowych.

Mariusz@dekoracja-wnetrz.pl

Brak komentarzy!.

Napisz komentarz: